Information

Your search text must be at least 3 characters.

Arda bebek aileyi kurtardı

Aile büyükleri gaz sızıntısını 10 aylık Arda ve 3 yaşındaki Havin’in bayılmaları üzerine fark etti.
Tunceli merkez Atatürk Mahallesi’nde şofbenden sızan gaz nedeniyle aynı evde bulunan 10 aylık bebek Doruk Doğan, 3 yaşındaki Havin Şahin, 27 yaşındaki Sinem Doğan, 30 yaşındaki Sibel Şahin ve 49 yaşındaki Saadet Evin zehirlendi. 10 aylık Doruk bebek ile 3 yaşındaki Havin’in bir anda bayılması ve evde bulunan diğer şahıslarda da zehirlenme belirtileri görülmesi üzerine aile, komşular ile 112 ekiplerine haber verdi. Şofbenden zehirlenen 5 kişi sağlık ekipleri ve komşularının yardımıyla Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Gaz sızıntısını çocuklar sayesinde öğrendiğini belirten Sibel Şahin, "Biz fark edemedik. Çocukların durumundaki değişikliği fark ettik. Kızım anne uykum geliyor dedi ve ardından da baygınlık geçirdi. Sonra annem ve kız kardeşim de rahatsızlandı. Çocuk kötü olunca ben kendimi düşünemedim. Can havliyle kendimizi dışarıya attık. Sonra komşular bizi hastaneye getirdi" dedi.
Zehirlenme esnasında tansiyonunun yükseldiğini düşündüğünü dile getiren Saadet Evin ise, "Baş ağrısı ve mide bulantım oldu. Tansiyonumun yükseldiğini düşünerek uzandım. Ancak baş ağrısı ve mide bulantısı devam edince kalkıp kapıyı açtım biraz ferahladım. Sonra ambulans geldi ben ve küçük kızımı hastaneye kaldırdı" diye konuştu.
Hastanede tedavi altına alınan ve oksijen verilen 5 kişinin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
(İHA)

Paylaş