Information

Your search text must be at least 3 characters.

Öfkeli kalabalık SEDAŞ’ı bastı

Ş. Genel Müdürlüğünün önüne gelerek protesto ettiler. Vatandaşlar ile polis arasında zaman zaman sert tartışmalar yaşandı.
Sakarya’nın Sapanca ilçesinde eski Kurtköy Beldesinde yer alan 3 mahallede yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları isyan ettirdi. 3 gündür elektriklerinin olmadığını iddia eden vatandaşlar, toplanarak SEDAŞ’ın Maltepe Mahallesinde bulunan Genel Müdürlük binasını bastılar. Yaklaşık 100 kişilik grup ‘aydınlığa uzanan eller kırılsın’ şeklide slogan atarak, biran önce elektriklerinin verilmesini istedi. SEDAŞ hizmet binasına çok sayıda polis gönderildi. Olay yerine gelen Sakarya Emniyet Müdür Yardımcısı Ekrem Bal ile vatandaşlar arasında zaman zaman sert tartışmalar yaşandı. Gerginliğin artması üzerine grup arasında yer alan muhtarlar, SEDAŞ yetkilileriyle görüştürülmek üzere binaya sokuldu.
Esat Kabasal isimli vatandaş mahallelerinde 3 gündür elektriklerinin olmadığını ileri sürerek, çoluk çocuk herkesin soğuktan hasta olduğunu ifade etti. Yanık Mahallesi Muhtarı Hüseyin Öcal, elektrik kesintilerinden bıktıklarını ifade ederek, “Vatandaş SEDAŞ ile konuşamayınca bize danışıyor. Biz hiçbir yetkiliye ulaşamadık. Konuşacak muhatap bulamadık. Sabrımız kalmadı. Biran önce elektriklerimiz verilsin. Evimizde bulunan elektronik cihazlarımız yandı” dedi. Tepebaşı Mahallesi muhtarı Ömer Şirin ise “Evlerimiz doğalgaz ile ısınıyor. Elektrik olmayınca hiçbir cihaz çalışmıyor. Yaşlı ve çocuklarımız hasta oldu. Bugün BİMER’e kadar ulaştık ancak bir türlü sonuç alamadık. O yüzden buraya gelmeye karar verdik” diye konuştu.
SEDAŞ yetkilileriyle görüşen muhtarlar, sorunun çözüleceğine dair söz aldıklarını belirterek, öfkeli grubun otobüslere binmesini istedi. Gurup daha sonra SEDAŞ Genel Müdürlüğünden ayrıldı.
(İHA)

Paylaş