Information

Your search text must be at least 3 characters.

Galatasaray, Real Madrid’e mağlup oldu


Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki karşılaşmanın ilk periyodu başa baş bir mücadeleye sahne olurken, Galatasaray Arroyo ve Erceg’in hücum performansıyla maça tutundu ve rakibine yetişti ama ilk periyot 20-16 Real Madrid üstünlüğü ile tamamlandı.
İkinci periyoda İspanyol devi güçlü ataklarıyla başlayıp öne geçti ama Galatasaray Liv Hospital mücadelen kopmadı. Çekişmeli geçen periyodu Real Madrid 43-38 üstün geçti.
Üçüncü periyotta Galatasaray Liv Hospital geriye düşerken, Real Madrid bu fırsatı değerlendirerek çeyreği 61-52 önde kapattı.
Son periyotta oyun kontrolünü elinden bırakmayan Real Madrid, Galatasaray Liv Hospital’ı 74-85 mağlup etti.
Galatasaray, Euroleague Top 16 10. hafta maçında 14 Mart Cuma günü saat 18.00’da Krasnodar’da Lokomotiv Kuban’ın konuğu olacak.
Bu arada, karşılaşma öncesi Galatasaray Kulübü Basketbol Şubesi’nin down sendromu hakkında farkındalık oluşturmak ve 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’ne dikkati çekmek için üstlendiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, maç öncesi soyunma odasında basketbolcularla buluşan down sendromlu çocuklar, başantrenör Ergin Ataman’ı da ofisinde ziyaret etti. Ziyaret sonrasında saha içinde çeşitli etkinliklerde yer alan çocuklar, daha sonra Abdi İpekçi Spor Salonu’nun VIP bölümünde İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Derneği (İZEV) ile down sendromlu çocukların annelerinin kurduğu ’Down Cafe’de servis yaptı.
(İHA)

Paylaş