Information

Your search text must be at least 3 characters.

KIZ KULESİNE HACİZ ŞOKU

İddiaya göre, iş adamı Aydın Hamoğlu 1970 yılında kardeşi Ahmet Hamoğlu ile birlikte Hamoğlu Holding'i kurdu. Aydın Hamoğlu kardeşi arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle kendihisselerini yaklaşık 50 milyon liraya kardeşi Ahmet Hamoğluna çek karşılığında sattı. Çeklerinvadeleri geldiğinde karşılıksız olduğu anlayan Aydın Hamoğlu, kardeşi Ahmet Hamoğlu'naİstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvurarak dava açtı. Kendisine dava açıldığını öğrenenAhmet Hamoğlu ise iddialara göre holdingin bütün malvarlığıyla çalışanların üzerine şirketlerkurarak hacizi önlemeye çalıştı.

 

KIZ KULESİ'NİN GÜNLÜK HASILATINA EL KONULDU

Davacı avukatları son olarak Hamoğlu'nun 1995'ten bu yana işlettiği ve 49 yıllık işletmesinielinde bulundurduğu Kız Kulesi'nde haciz işlemi yapmak için İstanbul İcra Müdürlüğü'nden karar çıkardı. 3 avukat ve 4 icra memuru, dün akşam saatlerinde tarihi mekana gelerek icra kararını görevlilere gösterip, bin 200 liralık hasılata el koydu.

Mustafa Şeker'in Avukatı Asım Özcan, mahkeme kararıyla alacaklarına karşılık Kız Kules'ningelirlerine el konulduğunu belirterek şunları söyledi, "Asıl alacaklı Aydın Hamoğlu'dur. Hamoğlu grubunun eski ortaklarından ayrıca Hamoğlu grubunun sahibi olan Ahmet Hamoğlunun kardeşidir. Aydın Hamoğlu eski müvekkilimdir. Şirketteki hisselerini devir edip bunun karşılığında bir takım yasal evraklar almıştır. Zamanı gelince bu evrakların karşılığı çıkmayınca yasal işlemyapılmak zorunda kalınmıştır. Bunun üzerine icra takibi yaptık. Arkasından sonra anladık kişirketin mal varlığı maalesef yanında çalıştırdıkları kişiler üzerine kurulan şirketler tarafından kaçırılmış. Bunlarla ilgili yasal işlemler devam ediyor. Davalar açtık. Tedbirler aldık. Aynızamanda alacağımızı tahsil edebilmek içinde yasanın bize verdiği imkanları kullanmaya çalıştık. Haciz edebileceğimiz tüm işlemleri yapıyoruz. Şu anda kız kulesinin gelirlerine el koyduk. İçerde kasa işlemleri yapılıyor. Haciz işlemlerimiz kız kulesi kapanana kadar sürecek" dedi

"ALACAKLININ KESİNLEŞMİŞ BİR İCRA TAKİBİ VAR"

Ahmet Hamoğlu'nun avukatı ve Hamoğlu Şirketler vekili Sercan Püre ise şunları söyledi:

"Eski şirket ortağının alacakları ile ilgili bir haciz işlemi söz konusudur. Bununla ilgili yasalişlemler devam ediyor. Bizim de açmış olduğumuz itiraz ve davalarımız söz konusudur. İçeride avukat arkadaşlarım yasal işlemlerini yerine getiriyor. Bizde Hamoğlu Şirketleri vekili olarakyasal olarak burda bulunuyoruz. Alacaklının kesinleşmiş bir icra takibi var."

Paylaş