Information

Your search text must be at least 3 characters.

Türk bayrakları ile karşılandı


Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı’ndaki askeri cezaevinde tutuklu bulunan iki çocuk babası Adnan Yılmaz’ın tahliye haberini alan ailesi, heyecanla askeriyenin nizamiyesinde bekledi. Yılmaz’ın gelişi ile annesi Fevziye Yılmaz gözyaşlarına hakim olamadı. Türk bayrakları ile karşılanan Adnan Yılmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tutuklu kaldığı süre içerisinde kendisine destek verenlere teşekkür etti. Yılmaz, “Çok mutluyuz herkes fazlasıyla konuştu zaten bu süreçte, bizim çok fazla konuşmamıza gerek yok. Bize destek olan insanlara teşekkür etmek istiyorum. Başta Türkiye Emekli Subaylar Derneği olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından silah arkadaşlarım, dünyanın her bir tarafından yurtseverlerin desteklerine çok teşekkür ediyorum. Mektuplarıyla, kitaplarıyla büyük destekler verdiler. İnşallah bundan sonra her şey daha güzel olacak” dedi.

“KUMPAS DAVALARI TUTUKLULARI ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞSUN”
Malatya Zirve Yayınevi ve Şemdinli davası kapsamında tutuklananların özgürlüğüne kavuşması gerektiğini kaydeden Yılmaz, “Bu arkadaşların özellikle Şemdinli davasında aldıkları cezalar 39 sene. Yaklaşık 10 seneye yakındır da 2005’deki kurulan ilk kumpas davasından cezaevindeler. Bu arkadaşlarımızın da bir an önce özgürlüğe kavuşacak yolunun bulunması gerekiyor” diye konuştu.

"ADALET GEÇ DE OLSA YERİNİ BULDU"
Yılmaz’ın tahliye kararı sonrası mutluluğunu dile getiren eşi Gökçe Yılmaz ise, “Geç de olsa adalet yerini buldu. İnşallah bundan sonraki süreçte de çarçabuk adalet yerini bulur. Mutluyuz, olması gereken biraz geç oldu ama oldu” ifadelerini kullandı.
Oğlunun tahliyesi sonrası mutluluk gözyaşları içinde konuşan anne Fevziye Yılmaz, “Çok mutluyum oğlum evlatlarına kavuştu hak yerini buldu” şeklinde konuştu.
(İHA)

Paylaş